Propagace Datinelu ze strany IK

Zde je snuska tvrzeni podana Kmenovymi cleny IK? , pripadne Vykonnym Vyborem IK, spolu s konstatovanim realneho stavu.

Aby mohli garantovat kvalitní a spolehlivý provoz páteřní sítě a mohli operativně rozhodovat o řešení provozních problémů (což jim zaměstnání od kLfREE nikdy neumožní), rozhodli se pro variantu komerční firmy – Datinel s.r.o. Tato firma by měla spravovat hlavní
Firma Datinel s.r.o. nikdy nevznikla a nebyla zapsana v Obchodnim Rejstriku.

páteřní síť nad Kladnem a provozovat doplňkové služby, které souvisejí s jejím provozem (právě provoz doplňkových služeb by měl být jejich hlavním finančním příjmem, např. na provozu IP-telefonování apod.). Část těchto aktivit by ani nešlo pod hlavičkou sdružení
Projekt Voxinel (VoIP? ) se nikdy komercne nerozbehl, .Datinel ani po vice nez roce internetovou telefonii ani dalsi doplnkove sluzby neposkytuje. Zrizeni Webhostingu pro IK trvalo cca 2.5 mesice.

Firma Datinel předložila kLfREE vstřícný návrh na odkoupení stávající páteřní sítě za podmínek, které dle našeho názoru byly pro kLfREE velice výhodné. Bohužel – reakce členů kLfREE byly dosti odmítavé a vedly k volbě nového vedení kLfREE včetně nového
.Datinel nepredlozil zadny uceleny navrh, pouze snusku reklamnich sloganu - viz TiskovaKonferenceDatinel. Na zaklade takto nejasneho navrhu nebylo mozne odkup schvalit.

předsedy sdružení. Nové představenstvo kLfREE zcela odmítá prodej páteřní sítě Datinelu. Současný prosazovaný model kLfREE blízký pražskému CzFree? je pro nás provozně nepřijatelný a směřuje k výraznému oddálení cílu IK a kLfREE. Poslední kroky představitelů kLfREE tento názor bohužel potvrzují.
KlFree? se bohuzel ani trochu Prazskemu CzFree? nepodoba - to je ucelova lez, ktera ma navodit dojem ze kazdy spravce je vsemocnym diktatorem na svem pristupovem bode. Tvrzeni slouzi k vyvolani nejistoty uzivatelu o moznostech vyuzivani site.

Naprosto nesouhlasíme s některými hlasy z kLfREE, které bez hlubší znalosti historie vzniku této sítě špiní jména jejích zakladatelů potažmo minulého vedení. Přáli bychom si, aby jména Tomáše Kostečky (Beny), Jana Mráčka (Jeník), Ing. Milana Krčmáře (MilanK? ) a později Jaromíra Šulce (Japan) a Petra Krause (ViperX? ) byla i nadále svázána s masovým rozvojem internetu v Kladně. Nikdo z nás není neomylný a občas se dopustí drobných chyb, ale přínos výše uvedených pro rozvoj kladenskému internetu byl, je a snad i nadále bude obrovský.
Drobnymi chybami se mysli manko ve financnich Sdruzeni Klfree.net ve vysi pres 250.000 Kc, nepruhledny zpusob nakupu hardware pres Milana Krcmare? - udajne vyhodneho ackoliv napr. firma Levi International (velkoobchod s el. a vypocetni technikou) jej eviduje jako dluznika.

Z výše zmíněného hlavního cíle IK je zřejmé, že záměr firmy Datinel je velice blízký cílům sdružení IK. Lze říci, že vznik IK částečně suploval naprostou absenci podobné firmy v Kladně. Zakládající členové IK vítají vznik společnosti Datinel (v současném personálním obsazení), neboť by měla vést k výrazné stabilizaci provozu páteřní sítě.
Kmenovi clenove IK se ucastnili priprav privatizace Klfree.net a vzniku Datinelu od listopadu 2003.

komerčně zajímavé. O budoucnosti IK nebudeme rozhodovat jen my čtyři – bude to společné rozhodnutí členů IK. Během června 2004 by měla proběhnout schůzka členů IK, kde bychom velmi rádi probraly další možnosti spolupráce s kLfREE resp. s Datinelem, popřípadě dohodly další možné postupy. Velmi rádi bychom znali i vaše názory na další vývoj IK.
Jiz na zacatku cervna vedeni IK oznamilo ukonceni spoluprace s KlFree? a odber konektivity od firmy Datinel. Pred informacni schuzkou, a pred valnou hromadou, ktera teprve poverila kmenove cleny k uzavreni smlouvy.

-- SvataDedic - 15 May 2005

Topic revision: r3 - 2006-02-08 - 14:41:42 - SvataDedic
 

This site is powered by the TWiki collaboration platformCopyright © by the contributing authors. All material on this collaboration platform is the property of the contributing authors.
Ideas, requests, problems regarding TWiki? Send feedback